جمعه, شهریور 31nd

Last update12:16:11 AM

شما اینجا هستید: صفحه نخست استاد یانگ جون

استاد یانگ جون

yang-jun

Image taken from  The Yang Family History Fine Art Book

www.martialgraphics.com Image by Marco Gagnon

 

(Master Yang Jun)

استاد یانگ جون در سال 1968 چشم به جهان گشود. او نسل ششم از فرزندان بنیان گذار سبک یانگ تای چی چوآن می باشد. او پسر یانگ دائو و نوه ی استاد یانگ جِنگ دو و میراث دار آینده خاندان یانگ می باشد. استاد یانگ جون وقتی تنها 5 سال داشت تمرینات خود را زیر نظر استاد یانگ جنگ دو آغاز نمود. او مهارت بالایی در تای چی چوآن، شمشیر جییِن، شمشیر دائو، تویی شو و سایر هنرهای تای چی دارد. استاد یانگ جنگ دو از سال 1982، هنگامی که عازم سنگاپور بود، یانگ جون را با خود برد و از آن پس به هر جایی که برای آموزش سفر می کرد او را همراه خود می برد. اکنون پس از بیست سال و برگزاری سمینارهای بسیار به دور دنیا، یانگ جون خود تبدیل به معلمی (برجسته) شده است. مهارت های او مسلم است. فرمهای او نرمی را با سختی، ظرافت و لطافت را با فراست و حد را با بی حدی ترکیب می نماید.


از سال 1955 تاکنون یانگ جون به عنوان فائم مقام در فعالیت های اجرایی و آموزش در انجمن یانگ تای چی چوآن استان شانشی فعالیت نموده است که افزون بر 30،000 عضو در شهر خانگی خود در استان شانشی دارد. در اکتبر سال 1998 یانگ جون انجمن بین المللی را تاسیس نمود و به عنوان مدیر عامل تا به امروز فعالیت دارد. در آگوست سال 1999 یانگ جون به همراه همسرش فانگ هونگ به سیاتل عزیمت نمود تا به طور رسمی و متمرکز به فعالیت انجمن بین المللی بپردازد و مدرسه ی خود را در شهر سیاتل افتتاح نمود. یانگ جون اولین عضو خاندان یانگ می باشد که خارج از کشور چین زندگی کرده است.


یانگ جون فارغ التحصیل در رشته تربیت بدنی از دانشگاه شانشی می باشد. در سال 1995 آکادمی ووشو کشور چین او را به عنوان استاد برجسته و مشهور استان شانشی شناخت. در سال 1996 به او بالاترین درجه ی ملی داوری اعطا شد و به عنوان داور ارشد در مسابقات ملی تای چی چوآن در سال 1998 فعالیت نمود.


در سال 2010 استاد یانگ جِنگ دو طی مراسمی با حضور بزرگان خاندانهای چِن، وو، وو/هاو و سون، استاد یانگ جون را به عنوان نسل پنجم از وارثان تای چی خاندان یانگ اعلام کرد. بدین سان پس از ایشان، استاد یانگ جون پنجمین میراث دار تای چی این خاندان خواهد بود.

 

برگرفته از وب سایت رسمی خاندان یانگ.