دوشنبه, آبان 03th

Last update11:14:47 PM

شما اینجا هستید: صفحه نخست معرفی تای چی به جامعه رزمی ایران

معرفی تای چی به جامعه رزمی ایران

 جناب آقای حسین داوودی پناه، استاد داداشی، پیشکسوت و استاد بزرگ جامعه رزمی ایران، در سال 1366 تای چی چوآن را در ایران بنیان نهاده و به جامعه هنرهای رزمی ایران معرفی نمودند. شرح کامل چگونگی انجام این مهم و تلاشهایی که در این زمینه انجام شده است در وبسایت رسمی ایشان آمده است که در اینجا نیازی به تکرار آنها نیست. همراه با تای چی چوآن چند هنر رزمی دیگر نیز توسط ایشان در ایران پایه گذاری شد و به همین مناسبت و به دلیل پایه گذاری، آموزش، بسط و گسترش ووشو و زحمات بی شماری که در این راه متحمل شده اند، از ایشان با نام "پدر ووشوی ایران" یاد می شود. روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

 یکی دیگر از اساتید که نقش پررنگی در بسط و گسترش تای چی در ایران داشته اند، استاد حسین میرمحمدی می باشند که از شاگردان ارشد استاد داداشی در تای چی بوده اند. استاد میرمحمدی در بسط و گسترش و معرفی سبک سنتی چِن تای چی چوآن، سبک خاندان چِن، نقش غیر قابل انکار و بنیادی داشته و دارند. همچنین تلاشهای خستگی ناپذیر ایشان در معرفی تای چی به عموم شایان تقدیر و تشکر بسیار می باشد. با امید توفیق روزافزون برای این استاد بزرگوار.

از دیگر اساتیدی که در کنار استاد داداشی در زمینه تای چی سبک استاندارد فعالیتی طولانی داشته اند می توان از استاد مصطفی داوودی پناه، استاد آگاهی و استاد شکوفه دیوانی نام برد.